21.03.2021 KIK żegna Arcybiskupa Tadeusza Wojdę

– słowo Eli Kauc-Dmochowskiej.

Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie, przypadł mi w udziale zaszczyt skierowania słów pożegnania w imieniu Klubu Inteligencji Katolickiej w Białymstoku.

Więc  niech mi wolno będzie – dziękując przede wszystkim Opatrzności Bożej za wspaniałe 4 lata posługi Księdza Arcybiskupa dla dobra nas wszystkich, w szczególności tych najmniejszych – skierować słowa wdzięczności m.in. za objęcie honorowym patronatem działań podejmowanych przez KIK w Białymstoku i złożyć na ręce Księdza Arcybiskupa szczególne podziękowania za to, że swoim życiem i swoją odważną postawą daje prawdziwie chrześcijańskie świadectwo, bez ustępstw i dostosowywania się w jakże zlaicyzowanym i odhumanizowanym współczesnym świecie „głosząc Ewangelię o Królestwie po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom” – bowiem , w Kim pali się Boży ogień ten nie utrzyma go w sobie, Takiego jest gorące pragnienie dzielenia się skarbami duchowymi z innymi.

Nawiązując do słów Papieża Franciszka: „Kościół rozszerza się nie przez prozelityzm, ale przez przyciąganie”  w osobie Księdza Arcybiskupa znajdujemy wspaniałą realizację Boskiego planu dla przyciągania i formowania serc gotowych na słuchanie słowa Bożego.

I na koniec – cóż powiedzieć – ogromny żal żegnać kogoś, kto tak pięknie potrafi pozyskiwać ludzi dla Królestwa Bożego.

Wierzymy, że Opatrzność Boża pozwoli nam spotkać się ponownie, a na nowej ścieżce Ewangelizacji życzymy samych sukcesów, niech Moc Zmartwychwstałego  Chrystusa i Moc Bożego Miłosierdzia prowadzi i umacnia Ks. Abp. w pozyskiwaniu nowych obywateli Królestwa Bożego i umacnianiu tych którzy już nimi są.             

Szczęść Boże!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.