Premiera filmu Michała Kondrata „Miłość i Miłosierdzie”

Arcybiskup Tadeusz Wojda ? Metropolita Białostocki i Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku

zapraszają

na premierę filmu Michała Kondrata „Miłość i Miłosierdzie”
z udziałem reżysera i aktorów
w dniu 28.03 2019 roku o godz 18.00
w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku

Bilety w cenie 50 zł od osoby do nabycia w kasach OiFP i przez internet.
Dochód ze sprzedaży biletów po uiszczeniu należnych opłat przekazany będzie na
Fundację Filmową im. Św. Maksymiliana Kolbe http://www.kolbe.org.pl/

„Miłość i Miłosierdzie” najważniejszy polski film religijny ostatnich lat.

„Miłość i Miłosierdzie” pokazuje nieznane do tej pory fakty i historie osób, które miały wpływ na rozprzestrzenienie się kultu Bożego Miłosierdzia. Obraz trafi do polskich kin 29 marca, a jego premiera z udziałem reżysera Michała Kondrata i aktorów odbędzie się w Białymstoku ? ?Mieście Miłosierdzia?, w dniu 28 marca w Operze i Filharmonii Podlaskiej o godzinie 18.00

Inicjatorem tej imprezy jest Klub inteligencji Katolickiej w Białymstoku ze swym kapelanem Ks. Adamem Matanem na czele, a prezentacja jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Film „Miłość i Miłosierdzie” opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia. Największym propagatorem kultu był jej spowiednik, ks. Michał Sopoćko. To on doprowadził do namalowania obrazu Miłosiernego Chrystusa „Jezu ufam Tobie” według wskazówek siostry, jego publicznego wystawienia w Ostrej Bramie oraz rozpowszechnienia broszur z jego reprodukcją.

W 2008 r. papież Benedykt XVI w procesie beatyfikacji uznał Michała Sopoćkę za błogosławionego. Przypomnijmy, że Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko to Patron Białegostoku, który po zawierusze II wojny światowej i utracie przez Polskę Wilna żył, pracował i propagował Boże Miłosierdzie w Białymstoku.

„Miłość i Miłosierdzie? było już pokazywane na Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Na pokaz zaproszono ponad 3 tys. przedstawicieli mediów z całego świata. – Dziennikarze reagowali bardzo żywiołowo ? zdaje relację reżyser, Michał Kondrat ? W odpowiednich momentach śmiali się, wzruszali, czy nawet płakali. Po filmie długo bili brawo, podchodzili i dziękowali ? dodaje. Światowa premiera miała miejsce 8 lutego 2019 w Berlinie, pozakonkursowo, podczas Festiwalu Filmowego Berlinalle.

Michał Kondrat to reżyser znany z filmu „Dwie korony” o bł. ojcu Maksymilianie Marii Kolbe, „Matteo” i „Jak pokonać szatana”. W jego najnowszym filmie w rolę księdza wciela się Maciej Małysa, Faustyna Kowalska została sportretowana przez Kamilę Kamińską, a oprócz nich zobaczymy Piotra Cyrwusa, Janusza Chabiora, Remigiusza Jankowskiego, Jacka Borkowskiego i Tadeusza Chudeckiego.

Warto przypomnieć, że filmy ?Dwie korony? jak i ?Matteo? były prezentowane w Białymstoku podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowanych przez Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku.

O premierze światowej w Berlinie:
https://halopolonia.tvp.pl/41259875/08022019-swiatowa-premiera-filmu-milosc-i-milosierdzie

link do strony OiFP:
https://www.oifp.eu/repertuar/premiera-filmu-z-udzialem-rezysera-michala-kondrata-i-aktorow/

OiFP sprzedaje już bilety na premierę w Białymstoku, w cenie 50 zł od osoby w kasach i internecie.

Dochód ze sprzedaży biletów po uiszczeniu należnych opłat przekazany będzie na Fundację Filmową im. Św. Maksymiliana Kolbe http://www.kolbe.org.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.