Konferencja poświęcona Św. papieżowi Janowi Pawłowi II

Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku i Klub Gazety Polskiej Oddz. Białystok zaprasza w dniu 27.04.2023 na konferencję z okazji rocznicy kanonizacji Jana Pawła II, aby podziękować Bogu za dar jakim jest dla nas i dla naszej ojczyzny Święty Jan Paweł II oraz przypomnieć naszym rodakom – mieszkańcom naszego miasta Jego drogę do świętości i to wszystko co mu zawdzięczamy.

To dzięki Św. Janowi Pawłowi II powstała Solidarność, pękła żelazna kurtyna, runął mur berliński i rozpadł się Związek Sowiecki dzięki czemu odzyskaliśmy wolność.

Tą konferencją chcemy odpowiedzieć na nasilające się w Polsce i niektórych krajach europejskich ataki na wybitnego przedstawiciela naszego narodu Świętego Jana Pawła II i próby podważania jego świętości – chcemy uczcić jego pamięć i wielkość.

Konferencja odbędzie się w kościele p.w. Zwiastowania NMP w Białymstoku w dn. 27.04.2023, po Mszy Św o godz. 17.00 i wezmą w niej udział:

Dr Marek Kietliński – dyrektor Archiwum Państwowego w Białymstoku

Ks. Andrzej Ratkiewicz

Ks. Adam Snarski – proboszcz parafii Pw. Zwiastowania MP – gospodarza konferencji.

Wystąpi też Zespół Wokalno-Muzyczny „Kwiaty Polskie” ze Szkoły Estradowej im. Anny German pod dyr. Heleny Miszkuniec, który zaśpiewa ulubione pieśni naszego Papieża.

Konferencja odbywa się przy finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego – za co bardzo dziękujemy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.